Milli Sporcular

Berkan ÇEVİŞ

Doğum Tarihi :
5.3.1999
Doğum Yeri :
Denizli
Branş :
Yüzme
Kulüp :
Pamukkale Üniversitesi Yüzme Spor Kulübü
Eğitim Durumu :
Lise
Millilik Yılları :
2

Başarıları :
  • Türkiye 1. liği

Katıldığı Şampiyonalar :
  • EYOF 2015 - GÜRCİSTAN
  • Multinations 2015 - PORTEKİZ
  • Novia Grand Prix YUNANİSTAN
  • 2010 - 2015 Tüm Türkiye Şampiyonaları

Doğukan TUNCEROĞLU

Doğum Tarihi :
7.2.1999
Doğum Yeri :
Denizli
Branş :
Yüzme
Kulüp :
Pamukkale Üniversitesi Yüzme Spor Kulübü
Eğitim Durumu :
Lise
Millilik Yılları :
1

Katıldığı Şampiyonalar :
  • Comen ve Multinations
  • 2015 Akdeniz Kupası – YUNANİSTAN
  • 2015 Multinations - PORTEKİZ

Emre GÜRSOY

Doğum Tarihi :
10.4.1996
Doğum Yeri :
Denizli
Branş :
Yüzme
Kulüp :
Pamukkale Üniversitesi Yüzme Spor Kulübü
Mesleği :
Muhasebeci
Millilik Yılları :
1

Başarıları :
  • 2008-2014 Türkiye Yüzme Şampiyonalarında 5, 4 ve 3 dalda birincilik

Katıldığı Şampiyonalar :
  • Türkiye Yüzme Şampiyonası
  • Portekiz Yüzme Şampiyonası
  • Bulgaristan Yüzme Şampiyonası
  • Rusya Yüzme Şampiyonası

Fatih BALTA

Doğum Tarihi :
15.2.1976
Doğum Yeri :
Denizli
Branş :
Hentbol
Kulüp :
Denizli İşitme Engelliler Spor Kulübü
Mesleği :
Emekli
Millilik Yılları :
11

Başarıları :
  • Avrupa Şampiyonası 2.liği İTALYA

Katıldığı Şampiyonalar :
  • 2009 Olimpiyat Oyunları - TAYVAN (Dördüncü)
  • 2005 Avrupa Şampiyonası - TÜRKİYE (Dördüncü)
  • 2008 Avrupa Şampiyonası - SIRBİSTAN (Dördüncü)
  • 2012 Avrupa Şampiyonası - İTALYA (İkinci)
  • 2013 Olimpiyat Oyunları - BULGARİSTAN (Dördüncü)

Hüseyin Aykan KURUCAN

Doğum Tarihi :
9.6.1994
Doğum Yeri :
Denizli
Branş :
Okçuluk
Kulüp :
Denizli Halk Eğitim Merkezi
Mesleği :
Öğrenci
Millilik Yılları :
5

Başarıları :
  • Dünya 2.liği
  • Avrupa 2. liği
  • 24 Türkiye Şampiyonasında altın, gümüş ve bronz madalya

Katıldığı Şampiyonalar :
  • 2011 Dünya Şampiyonası - İSPANYA
  • 2011 Avrupa Şampiyonası - POLONYA
  • 2012 Dünya Şampiyonası - ABD
  • 2012 Avrupa Şampiyonası - DANİMARKA
  • 2014 Avrupa Şampiyonası - SLOVENYA
  • 2008-2015 arası tüm Türkiye Şampiyonaları

Mehmet Kaan NESİRAY

Doğum Tarihi :
9.2.1998
Doğum Yeri :
Denizli
Branş :
Açık Su - Yüzme
Kulüp :
Pamukkale Üniversitesi Yüzme Spor Kulübü
Eğitim Durumu :
Lise
Millilik Yılları :
11

Başarıları :
  • Avrupa Gençler 2015 33.lüğü - İSVİÇRE

Katıldığı Şampiyonalar :
  • LEN Cup - İSPANYA
  • LEN Cup - DANİMARKA
  • 2009 - 2015 Arası tüm Türkiye Şampiyonaları

Mehmet UNSAL

Doğum Tarihi :
21.12.1977
Doğum Yeri :
Denizli
Branş :
Hentbol
Kulüp :
Denizli İşitme Engelliler Spor Kulübü
Mesleği :
Emekli
Millilik Yılları :
11

Başarıları :
  • 2012 Avrupa Hentbol Şampiyonası 2.si - İTALYA
  • 2014 Dünya Hentbol Şampiyonası 2.si - TÜRKİYE

Katıldığı Şampiyonalar :
  • 2012 Avrupa Hentbol Şampiyonası - TÜRKİYE (Dördüncü)
  • 2012 Avrupa Hentbol Şampiyonası - SIRBİSTAN (Dördüncü)
  • 2009 Olimpiyat Oyunları - TAYVAN (Dördüncü)
  • 2012 Avrupa Hentbol Şampiyonası - İTALYA (İkinci)
  • 2013 Olimpiyat Oyunları - BULGARİSTAN (Dördüncü)
  • 2014 Dünya Hentbol Şampiyonası - TÜRKİYE (İkinci)

Mine YALÇINKAYA

Doğum Tarihi :
20.4.1991
Doğum Yeri :
Denizli
Branş :
Okçuluk
Kulüp :
Gelibolu Olimpik Spor Kulübü
Mesleği :
Öğrenci
Millilik Yılları :
3

Başarıları :
  • Avrupa Kupası 3.lüğü
  • Üniversiteler ve Türkiye Şampiyonaları 2. liği ve 3. lüğü

Katıldığı Şampiyonalar :
  • Dünya Kupası - ÇİN
  • Dünya Kupası - POLONYA
  • Dünya Kupası - TÜRKİYE
  • Avrupa Şampiyonası - YUNANİSTAN
  • Avrupa Kupası - YUNANİSTAN
  • Avrupa Kupası - ROMANYA
  • Uluslararası Özel Turnuvalar

Muhammed Mustafa ŞİMŞEK

Doğum Tarihi :
4.6.1986
Doğum Yeri :
Denizli
Branş :
Güreş
Kulüp :
Denizli İşitme Engelliler Spor Kulübü
Eğitim Durumu :
Lise
Millilik Yılları :
16

Katıldığı Şampiyonalar :
  • 2007 Avrupa Güreş Şampiyonası - UKRAYNA (Dördüncü)
  • 2010 Avrupa Güreş Şampiyonası - ERMENİSTAN (Dördüncü)
  • 2011 Avrupa Güreş Şampiyonası - RUSYA (Dördüncü)
  • 2015 Avrupa Güreş Şampiyonası - ERMENİSTAN (Dördüncü)

Mustafa ABACI

Doğum Tarihi :
30.1.1997
Doğum Yeri :
Denizli
Branş :
Basketbol
Kulüp :
Denizli İşitme Engelliler Spor Kulübü
Millilik Yılları :
1

Başarıları :
  • Dünya Gençler Basketbol Şampiyonası 2.liği - TÜRKİYE

Katıldığı Şampiyonalar :
  • Dünya Gençler Basketbol Şampiyonası - TÜRKİYE (2.lik)

Nazmi Burak YILMAZ

Doğum Tarihi :
5.10.1993
Doğum Yeri :
Altındağ
Branş :
Atıcılık
Kulüp :
Denizli Emniyet Spor Gücü
Mesleği :
Öğrenci
Millilik Yılları :
5

Katıldığı Şampiyonalar :
  • Türkiye içi 29 madalya
  • Türkiye G. E. Rekoru
  • Türkiye Y. E. Rekoru
  • Kıbrıs G. E. Rekoru
  • Kıbrıs Y. E. Rekoru

Onur ÖZCAN

Doğum Tarihi :
4.1.1982
Doğum Yeri :
Buldan / Denizli
Branş :
Güreş
Kulüp :
Denizli Büyükşehir Belediyespor
Mesleği :
Sporcu
Millilik Yılları :
20

Başarıları :
  • Olimpiyatlarda çeşitli başarılar

Katıldığı Şampiyonalar :
  • Olimpiyatlar
  • Avrupa Şampiyonası
  • Dünya Şampiyonası
  • Türkiye Şampiyonası

Ömer OTAMIŞ

Doğum Tarihi :
13.9.1992
Doğum Yeri :
Denizli
Branş :
Basketbol
Kulüp :
Denizli İşitme Engelliler Spor Kulübü
Mesleği :
İşaret Dili Öğreticisi
Millilik Yılları :
6

Başarıları :
  • Avrupa Gençler Basketbol Şampiyonası POLONYA (Şampiyonluk)

Katıldığı Şampiyonalar :
  • 2009 Avrupa Gençler Basketbol Şampiyonası
  • 2010 6. Dünya Gençler Basketbol Şampiyonası - POLONYA (Altıncı)
  • 2009 Olimpiyat Oyunları - TAYVAN (On ikinci)
  • 2011 Dünya Basketbol Şampiyonası - İTALYA (Yedinci)
  • 2012 Avrupa Basketbol Şampiyonası - TÜRKİYE (Dördüncü)
  • 2015 Dünya Basketbol Şampiyonası - TAYVAN (Sekizinci)

Songül GÜRBÜZ

Doğum Tarihi :
1.4.2000
Doğum Yeri :
Denizli
Branş :
Karate
Kulüp :
Doğan Karate İhtisas Kulübü
Mesleği :
Öğrenci
Millilik Yılları :
2

Başarıları :
  • 7 Türkiye üçüncülüğü
  • 1 Türkiye ikinciliği
  • 2 uluslararası ikincilik
  • 40'tan fazla iller arası birincilik.

Katıldığı Şampiyonalar :
  • Türkiye, Balkan, Uluslararası Şampiyonalar
  • Ege Şampiyonası
  • İl Şampiyonası